Sıkça Sorular Sorular

Tüm Sistemlerle Üzerinde Sık Sorular

Merak ettiğiniz konularla ilgili cevaplara buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal market sistemi kurulum süreci ne kadar sürüyor?

Şirketimiz tarafından oldukça pratik bir şekilde kurulumu gerçekleştirilen, sosyal market, uygulamanın kurulacağı bilgisayar alt yapısının sağlamasının ardından 24 saat içerisinde aktif hale getirilebilir.

Kurumumuza özel sosyal kart tasarımlarını yapıyor musunuz?

Sosyal market ve sosyal kart sistemlerinde kullanmak üzere sosyal kartların tasarımları, şirketimizin tasarımdan sorumlu arkadaşlarınca, tekliflerimiz dahilinde yapılıyor. Sizlere seçeneklerle sunduğumuz kart tasarımlarını, talep etmiş olduğunuz düzenlemelerle, karşılıklı onaylıyor. Prova baskısını alıyor ve son süreçte esas baskıya geçiyoruz.

Sosyal market sisteminden rapor alabiliyor muyum?

Sosyal market sisteminde, market faaliyetleriyle ilgili tüm verilerin raporunu almak mümkündür. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

  • Aylık vatandaş raporu (Alışveriş yapan vatandaş listesi)
  • Aylık ürün raporu (Bağışlanan ürün listesi ve adetleri)
  • Puan yüklenmesine rağmen alışveriş yapmayan vatandaşlar listesi
  • En çok tercih edilen ürünlerin listesi
  • Sosyal marketin toplam bağışçı sayısı
  • vb.

Sınırsız sayıda rapor seçeneği sunmak mümkündür.

Sosyal kart yüklemeleri nasıl yapılıyor?

Sistem üzerinden, “Yükleme Talimatları” adı verilen menü üzerinden, kartlara puan yüklemek mümkündür. Bu puanları kartlara anlık olarak yükleyebilir. Ya da ileri tarihli bir talimatla belirlediğiniz bir tarihte otomatik yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Talimat işlemi sırasında vatandaşları tek tek yada topu şekilde seçebilirsiniz. Daha önceden kaydettiğiniz bir talimatı, yeni tarihli olarak tekrar edebilirsiniz.

Sosyal market yada sosyal kart sisteminde, detaylı vatandaş bilgisi tutabilir miyim?

Sosyal market ya da sosyal kart sistemi, kayıt altında tuttuğu detaylı vatandaş bilgileri sayesinde, aynı zamanda bir sosyal hizmetler modülü yeterliliğindedir.

Vatandaşlar aile, eğitim, ekonomik, sosyolojik bilgilerinin yanında, hastalık gibi bir takım özel durumlarını da kayıt altında tutabilirsiniz. Bununla birlikte vatandaşların evrak arşivini de sistem üzerinde kayıt edebilirsiniz.

Sosyal market sisteminde, her bir kullanıcı için ödeme yapmam gerekiyor mu?

Global Sistem olarak kurulumunu gerçekleştirdiğimiz tüm sistemlerde, sınırsız kullanıcı imkanı sunuyoruz. Sosyal market sisteminde birden fazla satış noktası (kasa) olsa da, tek bir lisans üzerinden dilediğiniz kadar kullanıcı açabilir, sınırsız kasa tanımlayabilirsiniz. Bununla birlikte market konumunun dışında (Belediye merkezi gibi) noktalarda da, farklı kullanıcılarla sistemi takip edebilirsiniz.

TMKD-K kuruluşları için TMGD Plus - ADR yazılımı için sistem nasıl işliyor?

Bilgi gizliliğinin ön planda tutulduğu yazılımımızda, K kuruluşlarıyla gizlilik sözleşmesi yapmamızın ardından, bu kuruluşlar kendi firmalarını ve kullanıcılarını yönetebilirler.

TMGD Plus yazılımında işlemler A tablosuan göre mi yapılıyor?

TMGD Plus, ADR-TMGD Yazılımı tüm işlemlerini A tablosuna göre yapmaktadır. A tablosu güncel son yayınlana versiyonudur.

TMGD Plus yazılında, taşıma evraklarında muafiyet otomatih hesaplanıyor mu?

ADR Kitabıyla entegre sistemimiz, malzeme ve atıkları UN numaralarıyla kayıt altında tutuyor. Bu sayede sistem üzerinden alınan taşıma evrakları muafiyetleri otomatik olarak hesaplamaktadır.

TMGD Plus yazılımında U-ETDS'yle bildirim yapabilir miyim?

Ulaştırma Bakanlığı ile yürütülen ortak çalışma sonucunda, tüm firmaların tehlikeli veya tehlikesiz madde sevkiyatını, U-ETDS aracılığıyla %100 entegre sistem üzerinden, bildirimlerinizi otomatik olarak gerçekleştirebilir ve yönetebilirsiniz.