Sosyal Market Ürün Satış Adeti Kontrolü

Sosyal marketlerde karşılaşılan en büyük sorunlardan bir tanesi de, maalesef vatandaşların, bir ürünü, çeşitli zaman dilimlerinde dikkat çekmeden, birden fazla adetlerde bağış alması ya da almaya çalışmasıdır. Daha sonra, bunları farklı alanlarda satıp paraya dönüştürmesidir. Birden fazla bireyden oluşan bir ailenin gıda ihtiyaçlarını karşılamak adına yapılan sosyal market bağışları, istismar edilebilmektedir.

Kurumun bir çok sayıda vatandaşa hizmet verdiğini düşündüğümüzde, sosyal market kasasında çalışan personelin her bir vatandaşın aldığı ürünleri aklında tutması ya da herhangi bir yöntemle kayıt altında tutup, kontrol etmesi, zor ve zahmetlidir. Söz konusu market kasası yoğunluğu olduğunda bu imkansıza yakın bir durumdur.

Global Sistem “Sosyal Market Yazılımı” Satış Adetlerini Otomatik Kontrol Ediyor.

Sosyal market sistemi, entegre yapısıyla, her bir vatandaşı ve her bir satış işlemini (her bir market bağış işlemi) kayıt altında tutması sayesinde, aylık satış limitini belirlediğiniz bir ürün, vatandaşın ancak o adette almasını sağlıyor. Satış limitini geçen yada satış limitine gelen ürünler, kasiyere uyarı olarak görüntüleniyor. Böylece hiç bir kontrol mekanizması çalıştırmadan ve kasiyer inisiyatifine bırakmadan, ürün bağışları kontrollü bir şekilde gerçekleştiriliyor. En önemlisi, istismarın önüne geçiliyor.

Daha fazlası için