İstanbul Ataşehir Belediyesi Sosyal Market Programı olarak Global Sistem’i Seçti!

Çok yakında, ihtiyaç sahibi vatandaşların hizmetine açılacak olan Ataşehir Belediyesi Sosyal Market’i, sosyal market programı seçimini Global Sistem’den yaptı. Gerek ilçenin nüfus yoğunluğu sebebiyle hizmet edilecek vatandaş sayısının fazla olması, gerekse yüksek ürün çeşitliliği sebebiyle, yazılım seçiminin çok önemli olduğu kurumda, başlangıç aşamasında 1000 adet vatandaş, tüm giyim ürünleriyle beraber gıda yardımlarını da sosyal market üzerinden gerçekleştirecek.

Özellikle nüfus yoğunluğu olan bölgelerde yardımların kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Global Sistem Sosyal Market programının , kasa noktasında, ürünleri kontrollü bir şekilde çıkış yapması, Ataşehir Belediyesi ve tüm kurumlar için büyük avantaj teşkil etmektedir.

2021 yılı, ocak ayı içerisinde açılışı planlanan sosyal market, 4 katlı bina içerisinde vatandaşlara hizmet verecek. Giriş katında bir ailenin ihtiyaç duyduğu tüm gıda ve temizlik ürünleri sergilenirken, kadın ve erkeklere özel ayrılmış giyim katlarında, ayakkabı, kazak, ceket, tişört, pantolon, mont gibi tüm ürünleri, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sunacak. Bunun yanında kız ve erkek çocuklarına özel giyim ürünleri de market içerisinde vatandaşlara sunulacaktır.

Sosyal dayanışmanın bir parçası olan toplum bilinçlendirme çalışmaları, yine sosyal market içerinde bulunan toplantı ve seminer salonunda, kadına şiddet, hayvan hakları, ev ekonomisi yönetimi ve çocuk gelişimi gibi konularda uzman ekipler tarafından bilgilendirme çalışmaları yapılacaktır.

Daha fazlası için