Gaziemir Belediyesi Sosyal Market Sistemi olarak Global Sistem’i Seçti!

Sosyal Belediyecilik alanında önemli atılımlar gerçekleştiren Gaziemir Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin elinden tutmaya devam ediyor. Sosyal Market kurulumunun en önemli bileşenlerinden birinin, “Sosyal Market Sistemi” olduğunu düşünen Gaziemir Belediyesi, son kullanım tarihi, ailedeki kişi sayısı, hastalık, engellilik ve bir çok kriter kontrolüyle bağışları ihtiyaç sahiplerine uygun bir yapıda dağıtan Global Sistem Sosyal Market Sistemini tercih etti.

Belediye sosyal market ve gıda bankalarında, sosyal market sisteminin en büyük eksiklerinden birinin, kontrollü bağış olduğunu bilen Global Sistem, sosyal maket sistemine kattığı benzersiz özelliklerle insan hata payına yer vermiyor. Bağışların, hedeflenen vatandaşlarımıza, adet kontrolü, özel durum kontrolü, ürünlerde son kullanma tarihi kontrolü gibi kriterleri sistem üzerinden otomatik bir şekilde sağlarken, olası suistimali tamamen ortadan kaldırıyor.

Sosyal Marketle “Vatandaşımızın Yanında”

Ayni Yardım Hizmeti, İhtiyaç Sahibi Asker Ailelerine Yardım Hizmeti, Danışmanlık Hizmeti, Taziye Hizmeti, Engelli Hakları Danışmanlık Hizmeti, Çamaşırhane Hizmeti gibi önemli alanlarda, sosyal yardım faaliyetlerini sürdüren Gaziemir Belediyesi, Belediye Başkan Yardımcısı “Psikolog Deniz Dinler” öncülüğünde, Sosyal Market kurulumu için gerekli adımlarını tamamlıyor.

İncelenip ailenin durumu yerinde tespit edilen ve Sosyal Market yardımı onaylanan vatandaşlar kendilerine verilen kartlar ile buradan alışverişini yapabilecekler. İhtiyaç sahiplerine verilen kartlara yüklenen miktar ise aile üyelerinin sayısı ve gelire göre belirleniyor.

Sosyal Market Projesi’nin önemli bir eksikliği giderdiği Gaziemir ilçesinde, “Sosyal Market projesinin hayata geçirilmesi, sosyal belediyecilik anlayışının çok önemli bir yansıması” olduğunu düşünmekteyiz. Kısa sürede tam kapasiteyle vatandaşlarımıza hizmet etmeye başlayacak olan ve gelen müracaatlar çok titiz bir şekilde incelenip gerekli yardım faaliyeti başlayacak.

Sosyal belediyecilik anlamında gerçekleştirilen projede yer almaktan onur duyduğumuzu belirtirken, benzer daha nice kapsayıcı ve işlevsel projelere imza atacağınıza inanıyoruz.

Daha fazlası için